Biyolog, Kerem Atatunç – Kamp Sorumlusu

Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nden mezun oldu.

Üniversiteye başladığı ilk senede (1996) Anamur kumsallarında yürütülen projede deniz kaplumbağaları ile tanıştı. 1998 ve 1999 yıllarında Patara ve Fethiye’de yürütülen izleme ve koruma çalışmalarında görev aldı. 2000 senesinde çalışmaya başladığı Belek bölgesi projesinde 2001 yılından itibaren Proje Asistanlığı ve Koordinatörlük görevini ve bunun yanısıra 2000 – 2017 yılları arasında da farklı yuvalama sezonlarında Dalyan, Dalaman, Fethiye, Patara, Kızılot yuvalama kumsallarında yürütülen projelerde, Proje Asistanı, Bölge Koordinatörlüğü gibi görevleri yürüttü.

Yüksek lisans derecesini 2007 yılında, “Antalya/Belek’te Deniz Kaplumbağası (Caretta caretta) Yaşam Alanları” konulu tez çalışmasıyla Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nden aldı.

2010 yılında bir buçuk yıllık özel sektörde çalışma deneyiminin ardından ‘huzurlu olduğum ve yapmayı sevdiğim iş’ dediği deniz kaplumbağalarına geri döndü.

Halen, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nde 2016 yılında başladığı doktora eğitimine devam ediyor ve kendini bir ‘biyolog’tan çok ‘kaplumbağacı’ olarak tanımlıyor.

Leave a Reply