Genel Bilgiler

Sizi koruma çalışmalarımızın bir parçası olmaya çağırıyoruz!

Gönüllü Programımız Belek ve Kızılot Yuvalama Kumsallarında yürütülmektedir. Belek, Akdeniz’deki bilinen deniz kaplumbağası yuvalama alanlarının en büyüklerinden biri (Canbolat, 2004’e göre ikinci en büyük alan). Kızılot Yuvalama Kumsalı ise 2021 sonuçlarına göre gelecek vaat eden bir diğer yuvalama kumsalıdır.

Bu projelerde deniz kaplumbağası populasyonlarının izlenmesi; yuva, yumurta ve yavruları tehdit eden olumsuz koşulların saptanarak en aza indirilmesi; yerel halk ve turistlerin bilgilendirilmesi; koruma çalışmaları konusunda bir farkındalık yaratılması ve koruma çalışmalarına katılımcılığın teşvik edilmesi gibi çok sayıda hedefimiz var. Bu hedeflere ulaşabilmek için de gönüllülerin desteğine ihtiyacımız var.

Yuvalama kumsallarını izlememize, yuvaların bulunmasına, korunmasına ve yavru deniz kaplumbağalarının denize ulaşmasına destek olabilirsiniz.

Yaz boyunca devam eden gönüllü projelerimize katılmaya hevesli ve kararlı arkadaşlarımızı davet ediyoruz.

Gönüllü ve ekibimizin bir parçası olmaya hazır mısınız? Yeni ekip arkadaşlarımızla tanışmak için bekliyoruz!

Gönüllü Programı Tanıtım Kitapçığı

Önemli Bilgiler:

1. Projemize katılabilmek için kampımıza geldiğiniz gün en az 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.

2. Gönüllülük süresi 1-3. dönemler için en az 2 hafta, 9 . dönem için en az 4 hafta ve diğer tüm donemler için en az 2 aydır. Bu sürelerin altındaki başvurular kabul edilmemektir.

3. Biyoloji, Veterinerlik ve Su Ürünleri bölümlerinde okuyan arkadaşlarımız bu çalışmaya en az 2 ay katılmaları durumunda staj olarak yazdırabileceklerdir (SGK ödemesinin okul tarafından yapılması gerekmektedir.).

4. EKAD olarak çadırda konaklamayı teşvik etmekteyiz. Çadırda kalma tecrübesini deneyimlemek isteyen arkadaşlarımızın kendi çadırlarını beraberinde getirmesi avantaj sağlayacaktır. Bu deneyim için çadır yerimiz bol, endişelenmeyin! 😉

5. Katılım ücreti, ön kabul aşamasından sonra FAST/EFT/Havale olarak yatırılmaktadır. Ücreti iadesi, sadece EKAD kaynaklı bir nedenle katılım gerçekleşmediği durumlarda yapılmaktadır.


Deniz Kaplumbağaları İzleme ve Koruma Projelerimiz:

Deniz Kaplumbağaları İzleme ve Koruma Projelerimiz Belek ve Kızılot’ta gerçekleştirilmektedir. Bu projelerimize katılabilir ve ekibimizin bir parçası olabilirsiniz.

Süre: 15 Mayıs – 30 Eylül

Katılım Ücreti: 1.000 ₺ (Bu ücrete konaklama ve yemekler, program dahilindeki eğitimler, arazi ekipmanları, arazi ulaşımı, kamp olanakları, proje kapsamında dağıtılacak tişört, şort vb tekstil ürünleri dahildir.)